Flexwoningen in Hoogvliet en Feijenoord

21 December 2023, 11:07 uur
Rotterdam & Regio
mainImage
Google Maps

Net voor de kerst zijn ze feestelijk opgeleverd: 40 flexwoningen in Hoogvliet. In Feijenoord zijn er al eerder 44 geplaatst. Gebouwd in de fabriek en ter plekke in elkaar gezet. De bedoeling is dat er uiteindelijk zo’n 2.000 van dit soort woningen komen te staan in Rotterdam.

Wie naar de flexwoningen kijkt, ziet eigenlijk een gewoon appartementencomplex, niet te onderscheiden van ‘gewone’ woningen. Toch zijn ze bijzonder. Want deze woningen worden in de fabriek gebouwd, compleet met elektriciteit, badkamer en keuken. De onderdelen van de woning worden in z’n geheel vervoerd en ter plekke in elkaar gezet. Op deze manier vormen ze een wat snellere oplossing dan ‘gewone’ woningbouw. Maar ze staan er tijdelijk, voor 15 jaar. Daarna kunnen de woningen naar een andere plek verplaatst worden.

Het project in Hoogvliet is feestelijk opgeleverd op 20 december. Het is het tweede flexwonenproject in Rotterdam. Het eerste project werd in november opgeleverd aan de Persoonsdam in Feijenoord. In beide gevallen gaat het om sociale huurwoningen waarvoor huursubsidie mogelijk is. Bewoners van de flexwoningen mogen ingeschreven blijven staan voor een reguliere, vaste woning. Want doorstroming is uiteindelijk het doel.

Starters en kleine gezinnen

In Hoogvliet zijn 35 eenpersoonswoningen neergezet en 5 woningen voor eenoudergezinnen. De grootte van de woningen varieert van 20 tot 50 m2. Via de voordeur kom je in de keuken, die grenst aan de open woon-slaapkamer. Daarnaast is er een badkamer. De woningen zijn inmiddels toegewezen aan alleenstaande starters en kleine gezinnen, vooral afkomstig uit Hoogvliet.

Honderden aanmeldingen

Toen de inschrijving werd geopend voor de flexwoningen, kwamen er honderden aanmeldingen binnen van mensen die belangstelling hadden. De verhuurder van de woningen, SayHaey, heeft vervolgens een selectie gemaakt. Eisen aan huurders zijn onder meer dat ze minstens 18 jaar zijn en betaald werk hebben of studeren. Maar er is ook gekeken naar hoe sociaal vaardig de mensen zijn en of ze aandacht hebben voor hun omgeving.